Permanentní make-up (PMU)

PMU je dlouhodobá náhrada běžného líčení, ideální k dokreslení obočí, očních linek nebo vybarvení či obkreslení rtů. Permanentní make-up je také možné využít k nápravě vzhledových vad (chybějící chloupky v obočí či jizvy, vypadané řasy, nerovnoměrný přirozený pigment rtů). PMU se provádí mikroimplantací pigmentu do pokožky speciálním přístrojem. Na upravovanou oblast se použijí lokální anestetika. Pigment založen na přírodní bázi je při permanentním make-upu aplikován do spodní části pokožky, tzv. zárodečné vrstvy. K dohojení a finální podobě tetování dochází zhruba po 4 týdnech od zákroku. Permanentní make-up vymizí v intervalu 2-5 let. Konkrétní doba závisí na mnoha faktorech – působení UV záření, typ pokožky, sytost aplikované barvy, vnitřní i vnější prostředí daného jedince. Veškerý materiál používaný při zákroku je jednorázový a sterilní. Likvidace odpadu je provedena specializovanou firmou.

PMU je vhodný především pro ženy, které chtějí při jakékoli příležitosti vypadat vždy upraveně, ale i ty, které jsou např. alergické na líčidla nebo ty, které z jakýchkoli důvodů ztratily obočí nebo řasy.

PMU není vhodný v následujících případech:

– osoby trpící infekčním onemocněním

– osoby trpící onemocněním krve

– osoby alergické na anestetika či kov

– při diabetu nebo onemocnění štítné žlázy je před zákrokem nutná konzultace se svým lékařem

– v prvních třech měsících těhotenství

– při léčbě antibiotiky nebo léky podporujícími zvýšenou krvácivost. V takovém případě je zákrok provést nejdříve 1 měsíc po vysazení léčby.